DIJOUS 26
Café de Mar – Entrada gratuïta
20:30h – Presentació del festival a càrrec de l’organització
21h – Concert amb Cine Núria

 

DIVENDRES 27
Sala d’actes del Café de Mar – Entrada 3€
19h – SECCIÓ NO COMPETITIVA DE CURTMETRATGES

Espinas de Jesús Antoranz (Espanya) – 4′
X27 de Jose Luís Mora (Espanya) – 5′
El desconcierto de Javier Rodríguez Espinosa (Espanya) – 17′
War For Keyboard Warriors de Lam Can-Zhao (Xina) – 2′
Moros en la costa de Damià Serra (Espanya) – 16′
Jubilación anticipada d’Alberto Rodríguez de la Fuente (Espanya) – 5′
Caronte de Luís Tinoco (Espanya) – 15′

21h – SECCIÓ OFICIAL DE CURTMETRATGES – SESSIÓ 1

El día de los conectados de Carles Bosch, Nabil Bellahsene, Sara Rancaño, Elvira Gálvez, José M. Restrepo (Espanya-Cuba) – 24′

LLARGMETRATGE
21:40h – OUT de Denis Parrot (França, 2018) – 63′

 

DISSABTE 28
Sala d’actes del Café de Mar – Entrada 3€
18:30h – SECCIÓ OFICIAL DE CURTMETRATGES – SESSIÓ 2

L’Auxiliaire de Frédéric Plasman (Bèlgica) – 9’
#Mensajedevoz de Miquel Garcia Borda (Espanya) – 6′
Broccoli d’Iván Sáinz-Pardo (Alemanya) – 3’
The Stain de Shoresh Vakili (Irán) – 13’

19:30h – El panòptic digital: vigilància, control i poder a l’era d’Internet
Xerrada amb Gala Pin (Activista), Karma Peiró (Periodista i investigadora) Javier Toret (Psicòleg, investigador i activista)Modera: João França (Periodista)

20:30h – SECCIÓ OFICIAL DE CURTMETRATGES – SESSIÓ 3

Midriasis de Juan Manuel González Vidal i Alina Diana Somu (Espanya) – 9′
The Girls Are Alright de Gwai Lou (Malasia) – 15′

LLARGMETRATGE
21:30h – THE CLEANERS de Hans Block i Moritz Riesewieck (Alemanya, 2018) – 90′

23h – ENTREGA DE PREMIS i CLOENDA AMB DJ

_______________________

INSTAL·LACIÓ AL M|A|C Espai de Can Palauet
Del 21 de setembre al 20 d’octubre

Inauguració el 21 de setembre a les 12h

 

SECCIÓ OFICIAL DE CURTMETRATGES

MIDRIASIS

Juan Manuel González Vidal i Alina Diana Somu - 9' - Espanya

THE GIRLS ARE ALRIGHT

Gwai Lou - 14' - Espanya/Malasia

THE STAIN

Shoresh Vakili - 13' - Iran

#MENSAJEDEVOZ

Miquel Garcia Borda - 6' - Espanya

BROCCOLI

Ivan Sáinz-Pardo - 3' - Alemanya

L’AUXILIARE

Frédéric Plasman - 6' - Bèlgica

EL DÍA DE LOS CONECTADOS

Carles Bosch - 24' - Espanya/Cuba

SECCIÓ NO COMPETITIVA DE CURTMETRATGES

MOROS EN LA COSTA

Damià Serra - 16' - Espanya

CARONTE

Luís Tinoco - 15' - Espanya

JUBILACIÓN ANTICIPADA

Alberto Rodríguez de la Fuente - 5'- Espanya

WAR FOR KEYBOARD WARRIORS

Lam Can-Zhao - 2' - Xina

EL DESCONCIERTO

Javier Rodríguez Espinosa - 17' - Espanya

X27

José Luis Mora - 5' - Espanya

ESPINAS

Jesús Antoranz - 4' - Espanya

LLARGMETRATGES

THE CLEANERS

Hans Block i Moritz Riesewieck - 90' - Alemanya, 2018

OUT

Denis Parrot - 63' - França, 2018

JURAT

Gisel Noé

Cap d’Acció Cultural i Directora del M|A|C Mataró Art Contemporani

Jesús González

Mestre i historiador de l’art, cofundador del col·lectiu Hotel Elèctric

Emma Fernández

Filmoteca de Catalunya - Programadora

David Bravo

Arquitecte

CRÈDITS

El Panòptic som: Marina Grifell, Eulàlia Subirana i Elisenda Triadó
Col·laboradors: Clara Duch, Pol Gil
Imatge i disseny gràfic: Marta Laplana

Agraïments: Barcelona Creative Commons Film Festival (BccN), Barc Comunicació, David Bravo, Lucia Calvo, Lorda Crusellas, Roser Cussó, Ariadna Dot, Maria Farràs,  Emma Fernández, Maria Fernández, Mònica Fernández, João França, Ferran Esteve, Rubén Garcia, Jesús González, Daniel Moreno, Karma Peiró, Gala Pin, Elena Ponce, Festival Protesta, Marta Laplana, Carlos Macías, Andreu Meixide, Gisel Noè, Albert Lladó, Pol Noya, Sem Pons, Andreu Rami, Mila Rodríguez, Anna Rebés, Pol Soler, Javier Toret, Gemma Tro y Marc Villanueva.